Dlaczego pellet sosnowy jest najlepszym wyborem?

Większość nowych użytkowników kotłów pelletowych zastanawia się jaki pellet wybrać, który pellet jest najlepszy, najbardziej korzystny. W internecie możemy spotkać się z wielowa teoriami, wieloma poleceniami, wieloma błędnymi argumentami które próbują przekonać klienta do wyboru innego rodzaju pelletu. W tym artykule po krótce wyjaśnimy dlaczego według nas wybór pelletu sosnowego jest najlepszym wyborem.

Gwarancja wzorowej pracy kotła

Praktycznie każdy producent urządzeń grzewczych zaleca stosowania pelletu sosnowego w swoim urządzeniu, pellet sosnowy charakteryzuje się niską zawartością popiołu dlatego kotły wyposażone w funkcję automatycznego czyszczenia palnika bądź wymiennika bez najmniejszych problemów poradzą sobię z prawidłowym czyszczeniem. Przy wyborze twardego pelletu np. dębowego musimy już zmienić ustawienia kotła, co dla niektórych może okazać się dosyć problematyczne bez pomocy fachowca i nie da nam pewności, że kocioł nadal będzie pracował w prawidłowy sposób.

Kaloryczność

Najczęściej słyszanym przez nas argumentem od nowych użytkowników kotłów pelletowych jest wyższa kaloryczność pelletu z drzew liściastych. Często jest to prawdą, natomiast różnica w kaloryczności jest znikoma.
Dobry pellet sosnowy, wyprodukowany z czystej trociny, osuszonej we właściwy sposób może cechować się niemalże identyczną kalorycznością jak pellety liściaste, nadal zachowując swoje parametry ilości popiołu. Często pellety dębowe, bukowe niestety nie są pelletem certyfikowanym, dlatego wybieramy potencjalnie groźny produkt dla naszego kotła.

Cena

Pellety produkowane z drzewa liściastego charakteryzują się znacznie ciemniejszym odcieniem, praktycznie każdy z nich może posiadać inną barwę. Zauważyliśmy, że dużo częściej pod przykrywką pelletu liściastego sprzedawany jest pellet zanieczyszczony, posiadający chemiczne dodatki. Można zauważyć, że często ceny takiego pelletu są bardzo atrakcyjne, kuszące. Niestety nie dajmy się zwieść, w obecnych czasach gdzie wszystko drożeje mało który producent proponuje atrakcyjne ceny pelletu o świetnych parametrach. Dlatego przede wszystkim przestrzegamy wszystkich o kuszących promocjach na pellet drzewny niewiadomego pochodzenia.

Podsumowanie

Wybierając czysty pellet sosnowy, o pięknym sosnowym zapachu, jasnym kolorze, który jest przebadany, sprawdzony kupujemy poczucie bezpieczeństwa. Kupujemy gwarancję prawidłowego użytkowania naszego kotła na pellet. Sprawiamy, że czyszczenie kotła staję się mniej uciążliwe i przyjemniejsze. Wybieramy w ten sposób czysty pellet i dbamy o środowisko.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pod linkiem:


Przykładowe zdjęcie naszego pelletu.

Zapraszamy na nasz profil FB !
https://www.facebook.com/Polska-Grupa-Pellet-Sprzeda%C5%BC-pelletu-Rybnik-347095523165547